Bez kategorii

Puchar Świata w Rugby – Event w Ambasadzie Nowej Zelandii

img_0069

9 września 2011 r. rozpoczął się Puchar Świata w Rygby – RWC New Zealand 2011. Tegoroczne mistrzostwa odbywają się na stadionach Nowej Zelandii, kraju w którym bieganie z jajowatą piłką jest sportem narodowym. 9 września odbył się mecz otwarcia RWC 2011 pomiędzy gospodarzami Pucharu Świata – Nową Zelandią a Tonga, małym wyspiarskim państewkiem z Pacyfiku. Rozpoczęcie Pucharu Świata w Rugby postanowiła też rozpromować Ambasada Nowej Zelandii w Polsce, która to 9 września zaprosiła Ambasadorów, Ministrów, Parlamentarzystów, Rugbystów oraz media na wspólne oglądanie meczu otwarcia. Na zaproszenie Ambasady odpowiedziało grubo ponad sześćdziesięciu gości. Oficjalne przemówienie przygotował Charge d’Affires Ambasady Nowej Zelandii Nik Kiddle. Na brak wrażeń nie można było narzekać. Pięknie udekorowana sala Ambasady, przybliżała zaproszonym Nową Zelandię, poprzez fotografię. Dopełnieniem eventu była promocja kuchni nowozelandzkiej. Oprócz wielu smakołyków ściągniętych prosto z Antypodów na tarasie nowozelandzkiej placówki dyplomatycznej urządzono wielkie grilowanie, w trakcie którego można było spróbować tamtejszej jagnięciny, zielonych muszli, oraz ryb pochodzących z wód otaczających ten kraj. Wszystko okroszone nowozelandzkim winem. Cały event zakończył się sukcesem, łącznie z druzgoczącą wygraną All Blacks nad drużyną z Tonga.   Mistrzostwa potrwają do 23 października 2011 r.

Więcej informacji o RWC 2011 zobacz na stronie: www.rugbypolska.pl/tiding,2733,rwc.html w sprawozdaniach Kajetana Cyganika – jedynego dziennikarza z Polski akredytowanego na Mistrzostwach.

.

Dla mieszkańców Warszawy i okolic, zapraszamy na wspólne oglądanie finałowego meczu Nowa Zelandia vs. Francja 23 października 2011 (niedziela) godz. 10.00 (Irish Pub, ul. Sienna 39, Warszawa).

Możliwość komentowania Puchar Świata w Rugby – Event w Ambasadzie Nowej Zelandii została wyłączona