Artykuły,  Bez kategorii,  Bez kategorii

Sprawozdanie z 14-tej międzynarodowej konferencji ANZORA

W piątek 9 grudnia 2022 r., miała miejsce międzynarodowa konferencja naukowa pt: 21st Century as the Pacific Century: Culture and Security of Oceania States in Great Power Competition. Akademia Ignatianum w Krakowie, jako jeden z jej współorganizatorów, była jednocześnie gospodarzem wydarzenia, które odbywało się w Sali 412. Z uwagi na możliwość wprowadzenia obostrzeń związanych z COVID 19, konferencja została przygotowana i zorganizowana w formie hybrydowej (stacjonarnie i on-line na platformie ZOOM).

W trakcie trwania obrad w godzinach 9.00 – 15.00 wystąpiło na żywo lub on-line, ponad 20 osób z takich krajów jak: Francja, Indie, Stany Zjednoczone, Włochy, Irlandia, Polska, Wielka Brytania, Portugalia, Norwegia, Tajwan czy Australia. Wystąpienie inauguracyjne wygłosił Michał Kołodziejski z Departamentu Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, a jedną z prelegentek była dr Monika Kończyk – Konsul Generalna RP w Australii. 

Wysoki poziom wystąpień, jak i sprawna organizacja konferencji, zarówno on-line, (dzięki obsłudze informatycznej AIK), ale też na żywo (dostępność nowoczesnej sali konferencyjnej,  zaopatrzenie przerw kawowych dla prelegentów i gości), spowodowały, że konferencja została bardzo wysoko oceniona przez jej uczestników, co daje nadzieje na kolejne podobne wydarzenie w przyszłym roku, już w formie głównie stacjonarnej, dla jeszcze szerszej grupy odbiorców.

W imieniu Towarzystwa Naukowego Australii i Oceanii (ANZORA), jednego ze współorganizatorów konferencji chciałbym złożyć serdeczne podziękowania Akademii Ignatianum w Krakowie, RODM Kraków, jak również Stowarzyszeniu Polska – Polinezja, wielu innym za profesjonalną pomoc przy organizacji tej międzynarodowej konferencji naukowej.

Więcej informacji na stronie jednego z patronów konferencji:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100080032866796

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *